Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eifelova věž

Eifelova věž je největší dominantou hlavního města Francie, města Paříž. Najde se na světě někdo, kdo by tuto stavbu neznal? To asi těžko. Ročně tuto stavbu navštíví až 7 milionů turistů z celého světa. Věž se vystavěla podle plánů Gustava Eifela. Ikdyž je tato stavba velice známá, je stále plno zajímavostí, které ještě nevíte.

Eifelova věž dnes

Eifelova věž dnes plní nejen účely praktické, ale slouží jako nejoblíbenější turistické místo Paříže a dalo by se řici, že je to nejoblbíbenější město Francie vůbec. Chtěli byste se na tuto věž vydat a neznáte ceny, či možnosti jak se na věž dostat? Přečtěte si níže.

Cena se odvíjí podle toho, zda se chcete nahoru dostat po svých, tedy pěšky, a nebo výtahem. Do prvního a druhého patra je možné se dostat pěšky i výtahem. Do třetího, tedy posledního patra věže se lze dostat pouze výtahem

Ceny:

  • Vstupné pěšky pro první a druhé patro: 3.80 Euro
  • Výtah do prvního patra 4.20 Euro
  • Výtah do druhého patra 7.70 Euro
  • Výtah do třetího patra 11.00 Euro

Zaparkovat přímo v centru města je pro zahraniční turisty téměř nemožné a tak vám nezbyde nic jiného, než se do stanice vydat metrem. Můžete se tam z předměstských parkovišť dostat i pěšky, ale je to opravdu daleko. Pokud tedy volíte cestu metrem tak stanice, která to má k metru nejblíže, je stanice 6-Passy.

Co se týče doby, kdy se na věž vypravit, tak se říká, že nejkrásnější výhled Eifelova věž nabízí hodinu před západem slunce, kdy je nádherné světlo. To však neznamená, že se navěž nevyplatí chodit jindy. Z této stavby je nádherný výhled až do okolí 50km za každého jasného dne.


 


 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 17986
Měsíc: 185
Den: 7